Маловідомі факти про Леонардо да Вінчі😎

1. Він віртуозно грав на лірі. Коли в суді Мілана розглядалася справа Леонардо, він фігурував там саме як музикант, а не як художник чи винахідник.

2. За однією з теорій, Мона Ліза посміхається від усвідомлення таємниці для усіх своєї вагітності.

3. За іншою версією, Джоконду розважали музиканти і клоуни в той час, як вона позувала художнику.

4. Є ще одна теорія, згідно з якою, “Мона Ліза” – це автопортрет Леонардо.

5. Білл Гейтс за 30 млн доларів в 1994 році придбав Codex Leicester – зібрання робіт Леонардо да Вінчі. З 2003 року воно демонструється в Музеї Мистецтв Сіетла.

6. Леонардо любив воду: він розробив інструкції з підводних занурень, винайшов і описав прилад для підводного занурення, дихальний апарат для підводного плавання. Усі винаходи Леонардо лягли в основу сучасного підводного спорядження.

7. Леонардо першим пояснив, чому небо синє. У книзі “Про живопис” він писав: “Синява неба відбувається завдяки шару освітлених часток повітря, що розташований між Землею і знаходиться вгорі чорнотою”. 8. Спостереження місяця у фазі зростаючого півмісяця привели Леонардо до одного з важливих наукових відкриттів – дослідник встановив, що сонячне світло відбивається від Землі і повертається до місяця у вигляді вторинного підсвічування.

9. Леонардо був амбідекстром – однаковою мірою добре володів правою і лівою руками. Він страждав дислексією (порушенням здатності читати) – цю недугу, званий “словесної сліпотою”, пов’язують зі зниженою активністю мозку у визначеній зоні лівої півкулі. Як відомо, Леонардо писав дзеркальним способом.

10. Нещодавно Лувр витратив 5,5 млн доларів, щоб перевезти знаменитий шедевр художника “Джоконду” із загального в спеціально обладнаний для неї зал. Для “Джоконди” відвели дві третини Державного залу, що займає загальну площу 840 квадратних метрів.

P.s 15 квітня – День народження Леонардо да Вінчі