Любиш лимонад? А може ще й мохіто? Тоді акція 1+1=3 для тебе!

А зараз декілька цікавих історичних фактів про напій богів!

1. Вчені вважають, що лимонад з`явився в Китаї, Індії і М’янмі, і можна припустити, що серед перших, хто спробував підсолоджений лимон з водою, були жителі Далекого Сходу. Перші письмові докази існування і вживання даного напою були зроблені філософом Абу Муїн Насир Хосров аль-Кабадіяні аль-Марвазі. Він вів записи про повсякденного життя в Єгипті в період близько 1050 року. Тому велика ймовірність, що лимонад з’явився саме там, а не в Азії. Версія лимонаду в середньовічному Єгипті включала в себе використання цукру і лимонного соку і називалася qatarzimat. Лимонад в той час використовували як цінної одиниці обміну, і часто експортували в інші культури.

2. У передреволюційної Франції були популярні рознощики лимонаду. У міру розвитку світової торгівлі, лимони і лимонад стали дуже популярні в Європі. Лимонад користувався особливою популярністю у Франції, де в 1670-х роках була заснована компанія Compagnie de Limonadiers, яка за допомогою рознощиків продавала лимонад перехожим прямо з бочок, одягнутих на спину.

3. Слово “лимонад” в різних країнах може означати різні речі. У деяких країнах Європи, в Індії та Північної Америки цим словом позначають суміш води, цукру і свіжовичавленого лимонного соку. А ось в Англії, Ірландії, Австралії, Новій Зеландії, “лимонад” означає прохолодні газовані напої зі смаком лимона (такі, як Sprite).

4. На Середньому Сході останнім часом п`ють м`ятний лимонад. У жаркий день жителі Ізраїлю, Сирії, Лівану або Йорданії п`ють напій, званий Limonana. Він являє собою суміш класичного лимонаду (вода, цукор і свіжовичавлений лимонний сік). Але в 1990 році одна ізраїльська компанія, щоб довести свою ефективність в рекламному бізнесі, почала рекламувати новий лимонад в громадських автобусах. Незважаючи на те, що насправді ніякого “нового” лимонаду не існувало, ця рекламна компанії навела такий галас, що ресторани і компанії з виробництва напоїв почали робити власний лимонад зі смаком м`яти.

5. За пеленою звичайного лимонаду криється справжня наука. Практично будь-який прохолодний напій приємний в жаркий день, але лимонад особливо виділяється, і вчені пояснили чому. Кислі напої стимулюють наші слинні залози, що в свою чергу зменшує стан сухості в роті. Це стан, як правило, асоціюється з втомою і зневодненням. Навіть після того, як ви осушили стакан, це почуття залишається, що робить лимонад в буквальному сенсі жаждоутоляющее напоєм.

P.s Акція діє з 20.04-27.04